Kantoni Noyers-sur-Jabron

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Noyers-sur-Jabron
Canton de Noyers-sur-Jabron
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Arrondissement Forcalquier
Kryeqëndra Noyers-sur-Jabron
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 195,4 km2
Popullsia 1.190 banorë 2006
Dendësia 6,09 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 418

Kantoni Noyers-sur-Jabron (frëngjisht: Canton de Noyers-sur-Jabron) është një kantondepartamentin Alpes-de-Haute-Provence, rajonin Provence-Alpes-Côte d'AzurFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Noyers-sur-Jabron. Ka sipërfaqe 195.4km2 dhe popullsi 1190 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Noyers-sur-Jabron aktualisht përbëhet nga 7 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]