Kantoni Digne-les-Bains-Est

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Digne-les-Bains-Est
Canton de Digne-les-Bains-Est
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Arrondissement Digne-les-Bains
Kryeqëndra Digne-les-Bains
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 10.562 banorë 2008
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 408

Kantoni Digne-les-Bains-Est (frëngjisht: Canton de Digne-les-Bains-Est) është një kantondepartamentin Alpes-de-Haute-Provence, rajonin Provence-Alpes-Côte d'AzurFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Digne-les-Bains. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 10562 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Digne-les-Bains-Est aktualisht përbëhet nga 4 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]