Kantoni Manosque-Sud-Est

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Manosque-Sud-Est
Canton de Manosque-Sud-Est
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Arrondissement Forcalquier
Kryeqëndra Manosque
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 7.648 banorë 2006
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 432

Kantoni Manosque-Sud-Est (frëngjisht: Canton de Manosque-Sud-Est) është një kantondepartamentin Alpes-de-Haute-Provence, rajonin Provence-Alpes-Côte d'AzurFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Manosque. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 7648 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Manosque-Sud-Est aktualisht përbëhet nga 3 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]