Kantoni Bourg-Argental

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Bourg-Argental
Canton de Bourg-Argental
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Loire
Arrondissement Saint-Étienne
Kryeqëndra Bourg-Argental
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 146,81 km2
Popullsia 6.635 banorë 2008
Dendësia 45,19 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4203

Kantoni Bourg-Argental (frëngjisht: Canton de Bourg-Argental) është një kantondepartamentin Loire, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Bourg-Argental. Ka sipërfaqe 146.81km2 dhe popullsi 6635 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Bourg-Argental aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]