Kantoni Boën-sur-Lignon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Boën-sur-Lignon
Canton de Boën-sur-Lignon
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Loire
Arrondissement Montbrison
Kryeqëndra Boën-sur-Lignon
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 221,08 km2
Popullsia 12.999 banorë 2009
Dendësia 58,8 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4202

Kantoni Boën-sur-Lignon (frëngjisht: Canton de Boën-sur-Lignon) është një kantondepartamentin Loire, rajonin Auvergne-Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Boën-sur-Lignon. Ka sipërfaqe 221.08km2 dhe popullsi 12999 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Boën-sur-Lignon aktualisht përbëhet nga 18 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]