Jump to content

Kantoni Saint-Étienne-Nord-Ouest-2

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Saint-Étienne-Nord-Ouest-2
kanton
Popullsia
 • Gjithsej31.330

Kantoni Saint-Étienne-Nord-Ouest-2 (frëngjisht: Canton de Saint-Étienne-Nord-Ouest-2) është një kantondepartamentin Loire, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Étienne. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 31330 banorë.

Përbërja aktuale

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Étienne-Nord-Ouest-2 aktualisht përbëhet nga 3 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
  • 2008-2014 - Arlette Bernard

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]