Kantoni Chazelles-sur-Lyon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Chazelles-sur-Lyon
Canton de Chazelles-sur-Lyon
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Loire
Arrondissement Montbrison
Kryeqëndra Chazelles-sur-Lyon
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 93,67 km2
Popullsia 10.346 banorë 2008
Dendësia 110,45 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4206

Kantoni Chazelles-sur-Lyon (frëngjisht: Canton de Chazelles-sur-Lyon) është një kantondepartamentin Loire, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Chazelles-sur-Lyon. Ka sipërfaqe 93.67km2 dhe popullsi 10346 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Chazelles-sur-Lyon aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Jean-Paul Blanchard

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]