Jump to content

Kantoni Saint-Étienne-Nord-Ouest-1

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Saint-Étienne-Nord-Ouest-1
kanton
Popullsia
 • Gjithsej22.333

Kantoni Saint-Étienne-Nord-Ouest-1 (frëngjisht: Canton de Saint-Étienne-Nord-Ouest-1) është një kantondepartamentin Loire, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Étienne. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 22333 banorë.

Përbërja aktuale

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Étienne-Nord-Ouest-1 aktualisht përbëhet nga 2 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
  • 2008-2014 - Paul Celle

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]