Kantoni La Pacaudière

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni La Pacaudière
Canton de La Pacaudière
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Loire
Arrondissement Roanne
Kryeqëndra La Pacaudière
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 187,6 km2
Popullsia 4.332 banorë 2008
Dendësia 23,09 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4212

Kantoni La Pacaudière (frëngjisht: Canton de La Pacaudière) është një kantondepartamentin Loire, rajonin Auvergne-Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është La Pacaudière. Ka sipërfaqe 187.6km2 dhe popullsi 4332 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni La Pacaudière aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - René André Barret

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]