Kantoni Le Chambon-Feugerolles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Le Chambon-Feugerolles
Canton du Chambon-Feugerolles
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Loire
Arrondissement Saint-Étienne
Kryeqëndra Le Chambon-Feugerolles
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 24,46 km2
Popullsia 22.528 banorë 1999
Dendësia 921,01 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4204

Kantoni Le Chambon-Feugerolles (frëngjisht: Canton du Chambon-Feugerolles) është një kantondepartamentin Loire, rajonin Auvergne-Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Le Chambon-Feugerolles. Ka sipërfaqe 24.46km2 dhe popullsi 22528 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Le Chambon-Feugerolles aktualisht përbëhet nga 2 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]