Kantoni Saint-Étienne-Sud-Est-3

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-Étienne-Sud-Est-3
Canton de Saint-Étienne-Sud-Est-3
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Loire
Arrondissement Saint-Étienne
Kryeqëndra Saint-Étienne
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 22.261 banorë 2008
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4237

Kantoni Saint-Étienne-Sud-Est-3 (frëngjisht: Canton de Saint-Étienne-Sud-Est-3) është një kantondepartamentin Loire, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Étienne. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 22261 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Étienne-Sud-Est-3 aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011 - 2014 - Florent Pigeon

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]