Kantoni Châteauneuf-Côte-Bleue

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Châteauneuf-Côte-Bleue
Canton de Châteauneuf-Côte-Bleue
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Bouches-du-Rhône
Arrondissement Istres
Kryeqëndra Châteauneuf-les-Martigues
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 43.669 banorë 2009
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE
Kantoni Châteauneuf-Côte-Bleue – harta_foto

Kantoni Châteauneuf-Côte-Bleue (frëngjisht: Canton de Châteauneuf-Côte-Bleue) është një kantondepartamentin Bouches-du-Rhône, rajonin Provence-Alpes-Côte d'AzurFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Châteauneuf-les-Martigues. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 43669 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Châteauneuf-Côte-Bleue aktualisht përbëhet nga 6 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]