Kantoni Marseille-Belsunce

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Marseille-Belsunce
Canton de Marseille-Belsunce
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Bouches-du-Rhône
Arrondissement Marseille
Kryeqëndra Marseille
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 3,39 km2
Popullsia 29.565 banorë 2008
Dendësia 8.721,24 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1313
Kantoni Marseille-Belsunce – harta_foto

Kantoni Marseille-Belsunce (frëngjisht: Canton de Marseille-Belsunce) është një kantondepartamentin Bouches-du-Rhône, rajonin Provence-Alpes-Côte d'AzurFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Marseille. Ka sipërfaqe 3.39 km2 dhe popullsi 29565 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Marseille-Belsunce aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]