Jump to content

Kantoni Marseille-La Pomme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Marseille-La Pomme
kanton
Popullsia
 • Gjithsej36.890

Kantoni Marseille-La Pomme (frëngjisht: Canton de Marseille-La Pomme) është një kantondepartamentin Bouches-du-Rhône, rajonin Provence-Alpes-Côte d'AzurFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Marseille. Ka sipërfaqe 8.84 km2 dhe popullsi 36890 banorë.

Përbërja aktuale

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Marseille-La Pomme aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]