Kantoni Port-Saint-Louis-du-Rhône

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Port-Saint-Louis-du-Rhône
Canton de Port-Saint-Louis-du-Rhône
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Bouches-du-Rhône
Arrondissement Arles
Kryeqëndra Port-Saint-Louis-du-Rhône
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 73,38 km2
Popullsia 8.530 banorë 2007
Dendësia 116,24 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE
Kantoni Port-Saint-Louis-du-Rhône – harta_foto

Kantoni Port-Saint-Louis-du-Rhône (frëngjisht: Canton de Port-Saint-Louis-du-Rhône) është një kantondepartamentin Bouches-du-Rhône, rajonin Provence-Alpes-Côte d'AzurFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Port-Saint-Louis-du-Rhône. Ka sipërfaqe 73.38km2 dhe popullsi 8530 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Port-Saint-Louis-du-Rhône aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]