Kantoni Pélissanne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Pélissanne
Canton de Pélissanne
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Bouches-du-Rhône
Arrondissement Aix-en-Provence
Kryeqëndra Pélissanne
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 43.150 banorë 2009
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1351
Kantoni Pélissanne – harta_foto

Kantoni Pélissanne (frëngjisht: Canton de Pélissanne) është një kantondepartamentin Bouches-du-Rhône, rajonin Provence-Alpes-Côte d'AzurFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Pélissanne. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 43150 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Pélissanne aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]