Kantoni Istres-Sud

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Istres-Sud
Canton d'Istres-Sud
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Bouches-du-Rhône
Arrondissement Istres
Kryeqëndra Istres
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 52.625 banorë 2006
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE
Kantoni Istres-Sud – harta_foto

Kantoni Istres-Sud (frëngjisht: Canton d'Istres-Sud) është një kantondepartamentin Bouches-du-Rhône, rajonin Provence-Alpes-Côte d'AzurFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Istres. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 52625 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Istres-Sud aktualisht përbëhet nga 3 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]