Kantoni Châteaurenard

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Châteaurenard
Canton de Châteaurenard
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Bouches-du-Rhône
Arrondissement Arles
Kryeqëndra Châteaurenard
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 34.499 banorë 2006
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1307
Kantoni Châteaurenard – harta_foto

Kantoni Châteaurenard (frëngjisht: Canton de Châteaurenard) është një kantondepartamentin Bouches-du-Rhône, rajonin Provence-Alpes-Côte d'AzurFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Châteaurenard. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 34499 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Châteaurenard aktualisht përbëhet nga 6 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]