Kantoni Arles-Est

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Arles-Est
Canton d'Arles-Est
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Bouches-du-Rhône
Arrondissement Arles
Kryeqëndra Arles
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 41.209 banorë 2006
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE
Kantoni Arles-Est – harta_foto

Kantoni Arles-Est (frëngjisht: Canton d'Arles-Est) është një kantondepartamentin Bouches-du-Rhône, rajonin Provence-Alpes-Côte d'AzurFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Arles. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 41209 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Arles-Est aktualisht përbëhet nga 3 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]