Kantoni Marseille-Saint-Mauront

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Marseille-Saint-Mauront
Canton de Marseille-Saint-Mauront
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Bouches-du-Rhône
Arrondissement Marseille
Kryeqëndra Marseille
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 5,74 km2
Popullsia 46.938 banorë 2008
Dendësia 8.177,35 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1338
Kantoni Marseille-Saint-Mauront – harta_foto

Kantoni Marseille-Saint-Mauront (frëngjisht: Canton de Marseille-Saint-Mauront) është një kantondepartamentin Bouches-du-Rhône, rajonin Provence-Alpes-Côte d'AzurFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Marseille. Ka sipërfaqe 5.74 km2 dhe popullsi 46938 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Marseille-Saint-Mauront aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referime[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]