Kantoni Lacapelle-Marival

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Lacapelle-Marival
Canton de Lacapelle-Marival
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Lot
Arrondissement Figeac
Kryeqëndra Lacapelle-Marival
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 215,96 km2
Popullsia 6.142 banorë 1999
Dendësia 28,44 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4613

Kantoni Lacapelle-Marival (frëngjisht: Canton de Lacapelle-Marival) është një kantondepartamentin Lot, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Lacapelle-Marival. Ka sipërfaqe 215.96km2 dhe popullsi 6142 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Lacapelle-Marival aktualisht përbëhet nga 19 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Georges Frescaline (PRG)

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]