Kantoni Limogne-en-Quercy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Limogne-en-Quercy
Canton de Limogne-en-Quercy
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Lot
Arrondissement Cahors
Kryeqëndra Limogne-en-Quercy
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 224,43 km2
Popullsia 2.911 banorë 1999
Dendësia 12,97 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4617

Kantoni Limogne-en-Quercy (frëngjisht: Canton de Limogne-en-Quercy) është një kantondepartamentin Lot, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Limogne-en-Quercy. Ka sipërfaqe 224.43km2 dhe popullsi 2911 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Limogne-en-Quercy aktualisht përbëhet nga 12 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]