Kantoni Labastide-Murat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Labastide-Murat
Canton de Labastide-Murat
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Lot
Arrondissement Gourdon
Kryeqëndra Labastide-Murat
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 177,63 km2
Popullsia 2.078 banorë 1999
Dendësia 11,7 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4612

Kantoni Labastide-Murat (frëngjisht: Canton de Labastide-Murat) është një kantondepartamentin Lot, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Labastide-Murat. Ka sipërfaqe 177.63km2 dhe popullsi 2078 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Labastide-Murat aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Aurélien Pradié

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]