Jump to content

Kantoni Figeac-Est

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Figeac-Est
kanton

Kantoni Figeac-Est (frëngjisht: Canton de Figeac-Est) është një kantondepartamentin Lot, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Figeac. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi banorë.

Përbërja aktuale

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Figeac-Est aktualisht përbëhet nga 13 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
  • 2011-2014 - Nicole Paulo

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]