Kantoni Castelnau-Montratier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Castelnau-Montratier
Canton de Castelnau-Montratier
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Lot
Arrondissement Cahors
Kryeqëndra Castelnau-Montratier
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 193,56 km2
Popullsia 3.632 banorë 1999
Dendësia 18,76 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4605

Kantoni Castelnau-Montratier (frëngjisht: Canton de Castelnau-Montratier) është një kantondepartamentin Lot, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Castelnau-Montratier. Ka sipërfaqe 193.56km2 dhe popullsi 3632 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Castelnau-Montratier aktualisht përbëhet nga 7 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]