Kantoni Montcuq

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Montcuq
Canton de Montcuq
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Lot
Arrondissement Cahors
Kryeqëndra Montcuq
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 222,3 km2
Popullsia 3.757 banorë 1999
Dendësia 16,9 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4621

Kantoni Montcuq (frëngjisht: Canton de Montcuq) është një kantondepartamentin Lot, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Montcuq. Ka sipërfaqe 222.3km2 dhe popullsi 3757 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Montcuq aktualisht përbëhet nga 16 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Jeannine Ausset

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]