Jump to content

Kantoni Figeac-Ouest

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Figeac-Ouest
kanton

Kantoni Figeac-Ouest (frëngjisht: Canton de Figeac-Ouest) është një kantondepartamentin Lot, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Figeac. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi banorë.

Përbërja aktuale

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Figeac-Ouest aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
  • 2011-2014 - André Mellinger

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]