Jump to content

Kantoni Cahors-Nord-Ouest

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Cahors-Nord-Ouest
kanton

Kantoni Cahors-Nord-Ouest (frëngjisht: Canton de Cahors-Nord-Ouest) është një kantondepartamentin Lot, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Cahors. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi banorë.

Përbërja aktuale

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Cahors-Nord-Ouest aktualisht përbëhet nga 4 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
  • 2011-2014 - Serge Munté

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]