Kantoni Le Fossat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Le Fossat
Canton du Fossat
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Ariège
Arrondissement Pamiers
Kryeqëndra Le Fossat
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 206,99 km2
Popullsia 6.092 banorë 2006
Dendësia 29,43 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 906

Kantoni Le Fossat (frëngjisht: Canton du Fossat) është një kantondepartamentin Ariège, rajonin OccitanieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Le Fossat. Ka sipërfaqe 206.99km2 dhe popullsi 6092 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Le Fossat aktualisht përbëhet nga 13 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]