Kantoni Massat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Massat
kanton
Popullsia
 • Gjithsej1.863

Kantoni Massat (frëngjisht: Canton de Massat) është një kantondepartamentin Ariège, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Massat. Ka sipërfaqe 181.8km2 dhe popullsi 1863 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Massat aktualisht përbëhet nga 6 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]