Kantoni Les Cabannes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Les Cabannes
kanton
Popullsia
 • Gjithsej2.676

Kantoni Les Cabannes (frëngjisht: Canton des Cabannes) është një kantondepartamentin Ariège, rajonin OccitanieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Les Cabannes. Ka sipërfaqe 315.05km2 dhe popullsi 2676 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Les Cabannes aktualisht përbëhet nga 25 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]