Kantoni Ax-les-Thermes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Ax-les-Thermes
kanton
Popullsia
 • Gjithsej3.060

Kantoni Ax-les-Thermes (frëngjisht: Canton d'Ax-les-Thermes) është një kantondepartamentin Ariège, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Ax-les-Thermes. Ka sipërfaqe 377.36km2 dhe popullsi 3060 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Ax-les-Thermes aktualisht përbëhet nga 14 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]