Kantoni Quérigut

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Quérigut
Canton de Quérigut
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Ariège
Arrondissement Foix
Kryeqëndra Quérigut
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 120,65 km2
Popullsia 545 banorë 2007
Dendësia 4,52 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 913

Kantoni Quérigut (frëngjisht: Canton de Quérigut) është një kantondepartamentin Ariège, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Quérigut. Ka sipërfaqe 120.65km2 dhe popullsi 545 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Quérigut aktualisht përbëhet nga 7 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]