Kantoni Sainte-Croix-Volvestre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Sainte-Croix-Volvestre
Canton de Sainte-Croix-Volvestre
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Ariège
Arrondissement Saint-Girons
Kryeqëndra Sainte-Croix-Volvestre
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 119,96 km2
Popullsia 2.059 banorë 2006
Dendësia 17,16 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 914

Kantoni Sainte-Croix-Volvestre (frëngjisht: Canton de Sainte-Croix-Volvestre) është një kantondepartamentin Ariège, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Sainte-Croix-Volvestre. Ka sipërfaqe 119.96km2 dhe popullsi 2059 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Sainte-Croix-Volvestre aktualisht përbëhet nga 12 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]