Kantoni La Bastide-de-Sérou

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni La Bastide-de-Sérou
Canton de La Bastide-de-Sérou
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Ariège
Arrondissement Foix
Kryeqëndra La Bastide-de-Sérou
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 141,54 km2
Popullsia 2.069 banorë 2006
Dendësia 14,62 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 902

Kantoni La Bastide-de-Sérou (frëngjisht: Canton de La Bastide-de-Sérou) është një kantondepartamentin Ariège, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është La Bastide-de-Sérou. Ka sipërfaqe 141.54km2 dhe popullsi 2069 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni La Bastide-de-Sérou aktualisht përbëhet nga 13 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]