Jump to content

Kantoni Castillon-en-Couserans

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Castillon-en-Couserans
kanton
Popullsia
 • Gjithsej2.886

Kantoni Castillon-en-Couserans (frëngjisht: Canton de Castillon-en-Couserans) është një kantondepartamentin Ariège, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Castillon-en-Couserans. Ka sipërfaqe 369.56km2 dhe popullsi 2886 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Castillon-en-Couserans aktualisht përbëhet nga 26 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]