Kantoni Pamiers-Est

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Pamiers-Est
kanton
Popullsia
 • Gjithsej13.560

Kantoni Pamiers-Est (frëngjisht: Canton de Pamiers-Est) është një kantondepartamentin Ariège, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Pamiers. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 13560 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Pamiers-Est aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]