Kantoni Prêcheur

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Prêcheur
kanton
Popullsia
 • Gjithsej1.673

Kantoni Prêcheur (frëngjisht: Canton du Prêcheur) është një kantondepartamentin Martinique, rajonin MartiniqueFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Le Prêcheur. Ka sipërfaqe 29.92km2 dhe popullsi 1673 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Prêcheur aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011 - 2014 - Marcelin Nadeau

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]