Jump to content

Kantoni Seyssel (Haute-Savoie)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Seyssel (Haute-Savoie)
kanton
Popullsia
 • Gjithsej5.124

Kantoni Seyssel (Haute-Savoie) (frëngjisht: Canton de Seyssel (Haute-Savoie)) është një kantondepartamentin Haute-Savoie, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Seyssel. Ka sipërfaqe 103.24km2 dhe popullsi 5124 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Seyssel (Haute-Savoie) aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]