Capoterra

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Capoterra
Qytet
Vendndodhja
 Capoterra is located in Itali
 Capoterra
 Capoterra
39°10′30″V 8°58′12″L / 39.175°V 8.970°L / 39.175; 8.970Koordinatat: 39°10′30″V 8°58′12″L / 39.175°V 8.970°L / 39.175; 8.970
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Qyteti metropolitan Kaljari
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 68.49 km2
Lartësia 54 m (m.n.d.)
Popullsia 23.592 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09012
Prefiksi   070
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Calangianus (Cabudèrra) është një komunë në Italiqytetit metropolitan të Kaljarit, në rajonin Sardenja. Ka një sipërfaqe prej 68.49 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 54 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 23.592 banorësh[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]