Elmas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Elmas
Qytet
Vendndodhja
 Elmas is located in Itali
 Elmas
 Elmas
39°16′01″V 9°02′56″L / 39.267°V 9.049°L / 39.267; 9.049Koordinatat: 39°16′01″V 9°02′56″L / 39.267°V 9.049°L / 39.267; 9.049
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Qyteti metropolitan Kaljari
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.63 km2
Lartësia 7 m (m.n.d.)
Popullsia 9.475 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 09067
Prefiksi 070
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Elmas (Su Màsu) është një komunë në Italiqytetit metropolitan të Kaljarit, në rajonin Sardenja. Ka një sipërfaqe prej 13.63 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 7 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 9.475 banorësh[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Elmas – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale