Decimomannu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Decimomannu
Qytet
Vendndodhja
 Decimomannu is located in Itali
 Decimomannu
 Decimomannu
39°18′40″V 8°58′12″L / 39.311°V 8.970°L / 39.311; 8.970Koordinatat: 39°18′40″V 8°58′12″L / 39.311°V 8.970°L / 39.311; 8.970
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Qyteti metropolitan Kaljari
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 27.72 km2
Lartësia 10 m (m.n.d.)
Popullsia 8.133 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 09033
Prefiksi 070
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Decimomannu (Deximumànnu) është një komunë në Italiqytetit metropolitan të Kaljarit, në rajonin Sardenja. Ka një sipërfaqe prej 27.72 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 10 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 8.133 banorësh[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]