Sinnai

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Sinnai
Qytet
Vendndodhja
 Sinnai is located in Itali
 Sinnai
 Sinnai
39°18′07″V 9°12′11″L / 39.302°V 9.203°L / 39.302; 9.203Koordinatat: 39°18′07″V 9°12′11″L / 39.302°V 9.203°L / 39.302; 9.203
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Qyteti metropolitan Kaljari
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 223.91 km2
Lartësia 134 m (m.n.d.)
Popullsia 17.411 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 09048
Prefiksi 070
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Sinnai (Sìnnia) është një komunë në Italiqytetit metropolitan të Kaljarit, në rajonin Sardenja. Ka një sipërfaqe prej 223.91 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 134 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 17.411 banorësh[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Sinnai – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale