Quartu Sant'Elena

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Quartu Sant'Elena
Qytet
Vendndodhja
 Quartu Sant'Elena is located in Itali
 Quartu Sant'Elena
 Quartu Sant'Elena
39°13′44″V 9°15′50″L / 39.229°V 9.264°L / 39.229; 9.264Koordinatat: 39°13′44″V 9°15′50″L / 39.229°V 9.264°L / 39.229; 9.264
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Qyteti metropolitan Kaljari
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 96.41 km2
Lartësia 6 m (m.n.d.)
Popullsia 70.962 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 09045-46
Prefiksi 070
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Quartu Sant'Elena (Cuàrtu Sant'Alèni) është një komunë në Italiqytetit metropolitan të Kaljarit, në rajonin Sardenja. Ka një sipërfaqe prej 96.41 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 6 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 70.962 banorësh[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]