Monserrato

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Monserrato
Qytet
Vendndodhja
 Monserrato is located in Itali
 Monserrato
 Monserrato
39°15′22″V 9°08′17″L / 39.256°V 9.138°L / 39.256; 9.138Koordinatat: 39°15′22″V 9°08′17″L / 39.256°V 9.138°L / 39.256; 9.138
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Qyteti metropolitan Kaljari
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.43 km2
Lartësia 8 m (m.n.d.)
Popullsia 19.965 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 09042
Prefiksi 070
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Monserrato (Paùli) është një komunë në Italiqytetit metropolitan të Kaljarit, në rajonin Sardenja. Ka një sipërfaqe prej 6.43 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 8 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 19.965 banorësh[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]