Quartucciu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Quartucciu
Qytet
Vendndodhja
 Quartucciu is located in Itali
 Quartucciu
 Quartucciu
39°15′07″V 9°10′34″L / 39.252°V 9.176°L / 39.252; 9.176Koordinatat: 39°15′07″V 9°10′34″L / 39.252°V 9.176°L / 39.252; 9.176
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Qyteti metropolitan Kaljari
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 27.93 km2
Lartësia 16 m (m.n.d.)
Popullsia 13.261 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 09044
Prefiksi 070
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Quartucciu (Cuattùcciu) është një komunë në Italiqytetit metropolitan të Kaljarit, në rajonin Sardenja. Ka një sipërfaqe prej 27.93 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 16 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 13.261 banorësh[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]