Selargius

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Selargius
Qytet
Vendndodhja
 Selargius is located in Itali
 Selargius
 Selargius
39°15′11″V 9°09′36″L / 39.253°V 9.160°L / 39.253; 9.160Koordinatat: 39°15′11″V 9°09′36″L / 39.253°V 9.160°L / 39.253; 9.160
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Qyteti metropolitan Kaljari
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26.67 km2
Lartësia 11 m (m.n.d.)
Popullsia 28.938 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 09047
Prefiksi 070
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Selargius (Ceràxius) është një komunë në Italiqytetit metropolitan të Kaljarit, në rajonin Sardenja. Ka një sipërfaqe prej 26.67 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 11 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 28.938 banorësh[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]