Uta

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Uta
Qytet
Vendndodhja
 Uta is located in Itali
 Uta
 Uta
39°17′17″V 8°57′25″L / 39.288°V 8.957°L / 39.288; 8.957Koordinatat: 39°17′17″V 8°57′25″L / 39.288°V 8.957°L / 39.288; 8.957
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Qyteti metropolitan Kaljari
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 134.71 km2
Lartësia 6 m (m.n.d.)
Popullsia 8.604 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 09010
Prefiksi 070
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Uta (Uda) është një komunë në Italiqytetit metropolitan të Kaljarit, në rajonin Sardenja. Ka një sipërfaqe prej 134.71 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 6 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 8.604 banorësh[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Uta – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale