Sarroch

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Sarroch
Qytet
Vendndodhja
 Sarroch is located in Itali
 Sarroch
 Sarroch
39°03′54″V 9°00′36″L / 39.065°V 9.010°L / 39.065; 9.010Koordinatat: 39°03′54″V 9°00′36″L / 39.065°V 9.010°L / 39.065; 9.010
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Qyteti metropolitan Kaljari
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 67.83 km2
Lartësia 47 m (m.n.d.)
Popullsia 5.269 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 09018
Prefiksi 070
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Sarroch (Sarròccu) është një komunë në Italiqytetit metropolitan të Kaljarit, në rajonin Sardenja. Ka një sipërfaqe prej 67.83 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 47 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 5.269 banorësh[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Sarroch – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale