Villa San Pietro

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Villa San Pietro
Qytet
Vendndodhja
 Villa San Pietro is located in Itali
 Villa San Pietro
 Villa San Pietro
39°02′06″V 8°59′46″L / 39.035°V 8.996°L / 39.035; 8.996Koordinatat: 39°02′06″V 8°59′46″L / 39.035°V 8.996°L / 39.035; 8.996
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Qyteti metropolitan Kaljari
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 39.89 km2
Lartësia 37 m (m.n.d.)
Popullsia 2.107 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 09010
Prefiksi 070
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Villa San Pietro (Santu Pèdru) është një komunë në Italiqytetit metropolitan të Kaljarit, në rajonin Sardenja. Ka një sipërfaqe prej 39.89 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 37 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 2.107 banorësh[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]